RZADKIE CHOROBY
IMMUNOLOGICZNE

02-03.03.2018
Hilton Garden Inn
ul. Marii Konopnickiej 33, Kraków

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszej konferencji „Rzadkie Choroby Immunologiczne - odmiana przez przypadki”, organizowanej przez II Katedrę Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika i Oddział Alergii i Immunologii oraz Poradnię Chorób Immunologicznych i Nadkrzepliwości Krwi Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Konferencja odbędzie się w dniach 2-3 marca 2018 w Krakowie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problemy diagnostyczne i terapeutyczne chorób immunologicznych w Polsce, które w sumie liczne, z osobna należą jednak do chorób rzadkich.

W dniu 28 lutego corocznie obchodzimy Światowy Dzień Chorób Rzadkich, stąd termin Konferencji. Chcielibyśmy, aby od tego momentu konferencja ta na stałe zapisała się w kalendarzu naukowych spotkań lekarzy posiadających tak wyjątkową specjalizację w Polsce. 

 

Podstawowym założeniem konferencji jest wymiana doświadczeń klinicznych, co w przypadku chorób rzadkich jest nie do przecenienia.

Mamy też nadzieję, że nasza Konferencja stanie się platformą do poszerzenia wiedzy w tym zakresie i będzie sprzyjać nawiązaniu współpracy między różnymi ośrodkami naukowymi w Polsce, zarówno pediatrycznymi, jak i osób dorosłych.

Chcielibyśmy przy okazji zwrócić  uwagę na utworzony przez nas Polski Rejestr Zapaleń Naczyń (POLVAS), który działa od 2017 roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu lekarzy z czternastu polskich ośrodków klinicznych, zajmujących się tymi rzadkimi, zagrażającymi życiu schorzeniami. Na dzień dzisiejszy nasz retrospektywny rejestr zawiera prawie 700 chorych.  

Zachęcamy do udziału i spotkajmy się w Krakowie!
prof. dr hab. n. med. Jacek Musiał
dr n. med. Aleksandra Matyja-Bednarczyk

02-03.03.2018

Hotel Hilton Garden Inn,
ul. Marii Konopnickiej 33, Kraków