IV Konferencja
WETERYNARIA

Choroby genetyczne małych zwierząt

Co każdy lekarz praktyk powinien o nich wiedzieć?
(diagnoza, leczenie, rokowanie, wartość hodowlana zwierzęcia)

17-18.09.2022 r. 

Hotel Novotel Centrum

Plac Andersa 1, Poznań

Drogie Koleżanki i Koledzy
lekarze weterynarii,

zapraszam Was serdecznie na IV już konferencję WETERYNARIA (tzw. kielecką),
która tym razem odbędzie się (na żywo!) dla niepoznaki w… Poznaniu w dniach 17-18.09.2022.

W ostatnim czasie hodowle zwierząt przeżywają ogromny boom, stąd w naszych gabinetach pojawia się coraz więcej rasowych psów i kotów, które niestety miewają choroby przekazywane genetycznie, charakterystyczne w swoich rasach. Stąd pomysł, żeby przybliżyć lekarzom praktykom tego typu problemy, żebyśmy wiedzieli na co w danej rasie zwrócić szczególną uwagę i móc podpowiedzieć właścicielom na co oni muszą uważać.

Skupimy się oczywiście na aspekcie praktycznym, czyli jak te choroby zdiagnozować, odpowiemy na pytanie czy można je leczyć, powiemy jaki wpływ mają te choroby na jakość życia naszych pacjentów oraz czy każda z nich eliminuje z hodowli. Wskażemy, które choroby genetyczne najczęściej występują w najbardziej popularnych rasach w Polsce.

Ramy czasowe konferencji nie pozwolą żebyśmy omówili wszystkie zagadnienia w tym temacie, ale postaramy się „zmieścić” jak najwięcej przydatnych Wam – lekarzom praktykom, informacji.

Zdaję sobie sprawę, że jakaś część wiedzy z genetyki zdobytej na studiach mogła nam „uciec”, dlatego zaczniemy konferencję wykładem przypominającym nam wszystkim podstawy genetyki i podłoże chorób genetycznych, który wygłosi dr Katarzyna Fiszdon, która jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie genetyki psów i kotów, sama będąc jednocześnie hodowczynią psów i sędzią kynologicznym. A dalej? Dalej okuliści, kardiolodzy, neurolodzy, ortopedzi, chirurdzy, hematolodzy, dermatolodzy, interniści… opowiedzą co w ich podwórkach w tym temacie „piszczy”. Mówicie, że nie damy rady? Sprawdźcie nas! A jeśli nawet nie damy rady, to planujemy przecież kolejne konferencje!

Kierownik naukowy konferencji: 

Jacek Garncarz
ESE ECVO

 

 

Koszty uczestnictwa obejmują:

✔ Udział stacjonarny w obu dniach konferencji

✔ Dyskusje na żywo z wykładowcami
– po każdej zakończonej sesji prelegenci wezmą udział w panelach dyskusyjnych

✔ Wejście do strefy wystawienniczej firm
– dostęp do przestrzeni z stoiskami naszych partnerów

✔ Lunch, przerwy kawowe i kolacja
– pełne wyżywienie w czasie trwania kongresu

✔ Zeszyt kongresowy z prezentacjami
– materiały z wykładów zostaną udostępnione
dla uczestników w formie papierowej

✔ Certyfikat uczestnictwa z przyznanymi punktami edukacyjnymi – każda osoba otrzyma poświadczenie udziału w wersji elektronicznej [dostęp online].

✔ Nagrania wykładów – uczestnicy otrzymują 3 miesięczny dostęp do nagrań z prelekcji przez stronę konferencji w sekcji VOD (dostępne w ciągu 14 dni od zakończenia konferencji)

17-18.09.2022 r.

Ostatnie miejsca w specjalnej cenie

300 złotych 

Liczba miejsc ograniczona

Specjalna cena dla studentów

i techników weterynaryjnych

200 złotych 

Liczba miejsc ograniczona